Brzeszczot ramkowy 300mm – brzeszczot do piły ramkowej – brzeszczot ręczny

Niezależnie od stosowanej nazwy, chodzi o brzeszczot o długości 300 mm do stosowania w mniej lub bardziej zaawansowanej ramce, tzw. pile ramkowej popularnie zwaną też piłą ręczną do metalu. Można go też stosować w mniej lub bardziej skomplikowanym uchwycie, który w przeciwieństwie do pełnej ramki, trzyma brzeszczot tylko z jednej strony, pozostawiając do dyspozycji użytkownika pozostałą część ostrza, nie ograniczoną końcem ramki.

Brzeszczot ramkowy 300mm – jednostronny lub dwustronny

Tradycyjnie brzeszczoty ramkowe posiadały uzębienie obustronne i były stosowane w tańszych brzeszczotach ze stali węglowej. Zużycie zębów z jednej strony, po odwróceniu brzeszczotu umożliwiało jego dalsze stosowanie aż do całkowitego wyeksploatowania. Z biegiem czasu zaczęto stosować uzębienie jednostronne, zmniejszając szerokość brzeszczotu praktycznie o połowę. Do tej zmiany z pewnością przyczyniło się pojawienie się na rynku stali bimetalicznej, zwiększającej żywotność brzeszczotu i wzmagającą jego odporność na łamanie.

Brzeszczot ramkowy 300mm – z jakiej stali?

Jak wspomnieliśmy na rynku występuje kilka wykonań materiałowych brzeszczotów ramkowych. Produkowane są brzeszczoty ze stali węglowej, brzeszczoty ze stali HSS oraz brzeszczoty bimetaliczne. Aktualnie jednymi z coraz częściej stosowanych stają się brzeszczoty bimetaliczne ponieważ łączą w sobie elastyczność i wytrzymałość stali sprężynującej występującej w ich korpusie, z ostrością stali HSS, z której wykonane jest uzębienie.

Wytrzymałe i elastyczne brzeszczoty ramkowe

Brzeszczot ramkowy ze stali bimetalicznej to wytrzymałe, odporne na uszkodzenia narzędzie, które sprawdzi się zarówno w domowym warsztacie, jak i większym przedsiębiorstwie. W zależności od liczby zębów na cal długości doskonale przetnie zarówno metale kolorowe, jak i drewno, aluminium i tworzywa sztuczne. Zobacz, jakie brzeszczoty ramkowe kupisz w naszym sklepie.

Brzeszczot ramkowy ze stali bimetalicznej

Brzeszczoty ramkowe produkowane w nowoczesnej technologii bimetalicznej. Są to dwa rodzaje stali połączone metodą zgrzewania laserowego, która zmniejsza się ryzyko utraty uzębienia w trakcie pracy.

Bimetaliczne brzeszczoty ramkowe z serii Ko-Bi to narzędzia o wyjątkowej konstrukcji: tył ze stali sprężynującej o 3% zawartości chromu zapewnia elastyczność potrzebną zwłaszcza w trakcie wykonywania cięć pod kątem. Uzębienie ze stali szybkotnącej HSS o 8% zawartości kobaltu gwarantuje wysoką wytrzymałość, przedłużoną ostrość i skuteczność w trakcie cięcia. Brzeszczoty bimetaliczne Ko-Bi są odporne na uszkodzenia i odpowiednio elastyczne.

Uzębienie w brzeszczotach ramkowych

Brzeszczoty ramkowe Ko-Bi charakteryzują się falistym rodzajem uzębienia (tzw. wavy). Nadają się do pracy z wieloma materiałami, lecz szczególnie dobrze sprawdzają się podczas cięcia różnego rodzaju metali, zachowując prostą, precyzyjną linię cięcia.

Wszystkie brzeszczoty ramkowe z naszej oferty mają uniwersalną długość 300 mm, szerokość 13 mm i grubość 0,63 mm oraz standardowy uchwyt. Różnią się natomiast liczbą zębów na cal długości. Dobierz liczbę zębów w zależności od grubości ciętego materiału. Do wyboru masz:

 • Brzeszczot ramkowy 14 z/cal – wykorzystaj go do cięcia poniższych materiałów:
  • profile pełne o grubości od 10 do 15 mm,
  • arkusze blachy o grubości od 3 do 5 mm,
  • rury oraz profile zamknięte i otwarte o grubości ścianki do 10 mm.
 • Brzeszczot ramkowy 18 z/cal – najlepiej sprawdzi się w pracy z następującymi materiałami:
  • profile pełne o grubości od 5 do 10 mm,
  • arkusze blachy o grubości od 2 do 3 mm
  • rury oraz profile zamknięte i otwarte o grubości ścianki do 8 mm.
 • Brzeszczot ramkowy 24 z/cal – przeznaczony do pracy z materiałami:
  • profile pełne o grubości od 3 do 6 mm,
  • arkusze blachy o grubości od 1 do 2 mm,
  • rury oraz profile zamknięte i otwarte o grubości ścianki do 5 mm.
 • Brzeszczot ramkowy 32 z/cal – znajduje zastosowanie w pracy z poniższymi materiałami:
  • profile pełne o grubości do 3 mm,
  • arkusze blachy o grubości od 0,5 do 1 mm,
  • rury oraz profile zamknięte i otwarte o grubości ścianki do 3 mm.

Brzeszczoty ramkowe pasujące do każdej piły

Dzięki uniwersalnemu uchwytowi i standardowym wymiarom brzeszczoty ramkowe z naszej oferty będą pasować do niemalże wszystkich modeli pił ramkowych występujących obecnie w sprzedaży. Dodatkowo znajdują zastosowanie także w uchwytach jednostronnych – w tym przypadku doskonale sprawdzi się elastyczna stal bimetaliczna, pozwalająca na trudne cięcia pod kątem.

Jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, nie wahaj się i napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie pomożemy w dobraniu brzeszczotu odpowiednio do Twojej piły i Twoich oczekiwań. Sięgnij także po inne brzeszczoty z naszej oferty, między innymi brzeszczoty szablaste.