Brzeszczot oscylacyjny do precyzyjnych cięć
Jeśli masz oscylacyjne urządzenie wielofunkcyjne, na pewno przyda Ci się odpowiedni brzeszczot oscylacyjny. A raczej cały ich zestaw. Dzięki dobrze dobranym brzeszczotom narzędzie może Ci służyć w trakcie wielu różnorodnych prac wykończeniowych, monterskich i innych, np. z meblami, parkietem, płytami kartonowo-gipsowymi, a nawet z gwoździami, aluminium czy PVC. Jednak jak dobrać odpowiedni brzeszczot oscylacyjny? Czytaj dalej.
Do czego używać brzeszczot oscylacyjny?
Narzędziem z brzeszczotem oscylacyjnym możesz pracować z wieloma materiałami, zarówno miękkimi, jak i twardymi. Poszczególne brzeszczoty różnią się od siebie między innymi rodzajem uzębienia i gatunkiem stali, z której zostały zrobione, dlatego ważne jest odpowiednie dobranie ostrza pod kątem planowanej pracy. Brzeszczoty z naszej oferty przeznaczone są do cięcia następujących materiałów:
- drewno,
- sklejka,
- plastik,
- płyta wiórowa,
- aluminium,
- gwoździe,
- metal,
- inne materiały.
Większość naszych brzeszczotów oscylacyjnych świetnie nadaje się do cięć precyzyjnych. W ofercie mamy także brzeszczoty do cięcia wgłębnego.
Brzeszczot oscylacyjny – szerokość i głębokość cięcia
Brzeszczoty, które znajdziesz w naszym sklepie, oprócz przeznaczenia do prac z konkretnymi materiałami, różnią się także szerokością i głębokością cięcia. Rozmiary, wśród których możesz wybierać, to:
- Szerokość cięcia:
- 28 mm
- 32 mm
- 35 mm
- 43 mm
- 55 mm
- 65 mm
- Głębokość cięcia:
- 51 mm
- 63 mm
- 77 mm – rozmiar idealny do cięcia wgłębnego, umożliwia wykonywanie połączeń wpustowych i czopowych,
- 87 mm – rozmiar na jeszcze głębsze cięcie niż brzeszczot o długości 77 mm.
Brzeszczoty różnią się także liczbą zębów na cal długości: 15 z/cal, 16 z/cal lub 18 z/cal.
Brzeszczot oscylacyjny– z czego zrobiony?
W naszej ofercie znajdziesz brzeszczoty oscylacyjne zarówno z wysokiej jakości stali hartowanej indukcyjnie, jak i te bimetaliczne. Japońska stal węglowa SK 95 to wytrzymały materiał, który ma wyjątkowe właściwości ostrzenia. Odpowiednio naostrzone zęby gwarantują precyzyjne, proste cięcia oraz wydajną pracę.
Z kolei brzeszczoty z konstrukcją bimetaliczną doskonale sprawdzają się w cięciu blachy, gwoździ, a także stali do 2mm grubości, choć równie dobrze poradzi sobie z drewnem czy tworzywami sztucznymi. Jest to materiał często wybierany w produkcji brzeszczotów do metalu ze względu na dużą wytrzymałość – zasługa połączenia stali elastycznej z zębami ze stali szybkotnącej HSS. Innymi charakterystycznymi cechami brzeszczotów bimetalicznych jest odporność na uszkodzenia, odpryski i pęknięcia oraz doskonała wydajność.
Brzeszczot oscylacyjny – rodzaj uzębienia
Tak jak w innych rodzajach brzeszczotów, tak i w oscylacyjnych poszczególne ostrza różnią się od siebie uzębieniem. Choć brzeszczoty oscylacyjne są węższe i krótsze, niż inne brzeszczoty, rodzaj uzębienia jest równie ważny. Wśród rodzajów uzębienia brzeszczotów oscylacyjnych w naszej ofercie znajdziesz:
- Uzębienie japońskie – uzębienie japońskie to świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują szczególnie czystej krawędzi cięcia. Dlatego takie uzębienie doskonale się przydaje podczas cięcia materiałów montowanych w eksponowanych miejscach: parkietu, listew przypodłogowych, paneli sufitowych, boazerii. Uważaj jednak na metalowe elementy, śruby, gwoździe itd. Uzębienie japońskie średnio sprawdza się w cięciu tak twardych materiałów, nie nadaje się także do cięcia wgłębnego.
- Pojedyncze symetryczne uzębienie – standardowe uzębienie jest stosowane zwłaszcza w brzeszczotach z konstrukcją bimetaliczną. Dobrze sprawdza się w ostrzach przeznaczonych do cięcia twardych materiałów, takich jak gwoździe i inne metalowe elementy.
- Uzębienie uniwersalne – brzeszczoty z uzębieniem uniwersalnym mają szerokie zastosowanie. Nadają się do cięcia zarówno tworzyw sztucznych, PVC, jak i drewna czy aluminium, choć nie sprawdzą się w pracy z twardymi materiałami.
- Uzębienie HSS w układzie falistym – rodzaj uzębienia przeznaczony do cięcia twardych materiałów, takich jak gwoździe, stal do 2mm grubości, miedziane rury i inne metalowe elementy.
Brzeszczot oscylacyjny – jakie mocowanie?
Brzeszczoty oscylacyjne z naszej oferty pasują do większości urządzeń wielu producentów. Aby Twój brzeszczot był jak najlepiej dopasowany do narzędzia, którego używasz, do wyboru masz cztery rodzaje mocowania:
- Mocowanie MULTI-FIT
- Mocowanie STAR-FIT
- Mocowanie Quick-FIT
- Mocowanie Open-FIT
Natomiast urządzenia, do których pasują nasze brzeszczoty oscylacyjne, to między innymi modele następujących marek:
- AEG
- AGT
- BOSCH
- CEL
- CRAFTSMAN
- DEWALT
- DREMEL
- EINHELL
- EQ
- FEIN
- FESTOOL
- HITACHI
- INNE
- LOMVUM
- MAKITA
- MASTERCRAFT
- METABO
- MILWAUKEE
- RENOMASTER PRO
- RIDGID
- ROCKWELL
- RYOBI
- SKIL
- STANLEY
- WESTFALIA
- WüRTH
- INNE
Przed zakupem brzeszczotu oscylacyjnego upewnij się, czy pasuje on do modelu urządzenia, które posiadasz. Odpowiednie informacje znajdziesz, czytając nasz szczegółowy opis na stronie konkretnego produktu.
Nie jesteś pewien? Kup gotowy zestaw!
W przypadku, gdy nie jesteś pewien, czy dobrze dobrałeś brzeszczoty, albo jeśli po prostu chcesz, by ktoś zrobił to za Ciebie, zdecyduj się na jeden z naszych gotowych zestawów startowych. Do wyboru masz zestawy po osiem brzeszczotów dobranych pod kątem mocowania: MULTI-FIT, STAR-FIT, QUICK-FIT i OPEN-FIT. Dodatkowo tym, którzy pragną mieć w domu całą kolekcję, oferujemy duży zestaw zawierający 20 sztuk brzeszczotów. Kupując taki komplet będziesz miał pewność, że zawsze w swoim warsztacie znajdziesz odpowiedni brzeszczot oscylacyjny.
A jeśli jednak chcesz zapytać o radę czy poprosić o wsparcie w wyborze brzeszczotów oscylacyjnych, jesteśmy zawsze dostępni i chętni do pomocy. Napisz do nas lub zadzwoń – czekamy na kontakt.