Brzeszczot maszynowy – uniwersalny i solidny
Brzeszczot maszynowy Wittmann. Jeśli szukasz brzeszczot maszynowy odpowiedni dla Twojej pilarki ramowej, nie mogłeś lepiej trafić. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór brzeszczotów maszynowych o uniwersalnym zastosowaniu. Świetnie sprawdzą się w cięciu nie tylko drewna, ale i innych materiałów. Zobacz, jakiego rodzaju brzeszczoty oferujemy!
Do czego stosuje się brzeszczot maszynowy?
Brzeszczot maszynowy wykorzystuje się w pilarkach ramowych do cięcia najróżniejszych materiałów, takich jak:
- pręty,
- rury,
- profile,
- płaskowniki,
- kształtowniki,
- i inne.
Nasze brzeszczoty maszynowe jakości premium poradzą sobie z materiałami o różnej strukturze, twardości i gęstości, takimi jak: aluminium, mosiądz, miedź, brąz, żeliwo, a także stopami żelaza: stalą nierdzewną, narzędziową, sprężynową czy też kwasoodporną.
Brzeszczot maszynowy – mocowanie centryczne lub niecentryczne KASTO
Znaczna ilość maszyn posiada mocowanie dostosowane na brzeszczoty z obustronnym, centralnym otworem (pinem) mocującym. Wówczas mówimy o centrycznym, bądź współosiowym sposobie mocowania. Na rynku występują również urządzenia z mocowaniem niecentrycznym, niewspółosiowym do maszyn typu KASTO.
W naszej ofercie znajdą Państwo brzeszczoty z obydwoma typami mocowania. Jeżeli bezpośrednio na stronie nie znajdą Państwo brzeszczotu z odpowiednim mocowaniem oraz z pożądanymi parametrami, prosimy o kontakt, ponieważ z pewnością posiadamy taki brzeszczot w ofercie. Po prostu chwilowo nie ma go na naszej stronie.
Jaki rodzaj brzeszczotu maszynowego wybrać?
W naszej ofercie znajdziesz natychmiastowo dostępne brzeszczoty o różnej długości i ilości zębów na cal z następujących linii brzeszczotów maszynowych WTTMANN®:
- Ko-Bi HSS Bimetal – brzeszczoty maszynowe bimetaliczne, stworzone z dwóch rodzajów wysokiej jakości stali: tył ze stali sprężynującej, część tnąca ze stali szybkotnącej HSS. Dzięki temu brzeszczot ma dużą wytrzymałość, jest odporny na uszkodzenia i zapewnia bardzo wydajną pracę maszyny. Brzeszczoty te charakteryzują się równomiernym rozłożeniem zębów, neutralną ich geometrią o kącie natarcia 0o, co gwarantuje płynne cięcie i wpływa na przedłużenie żywotności narzędzia.
- SB-5 HSS Universal – brzeszczoty maszynowe wykonane z wysokogatunkowej szybkotnącej stali HSS. Solidne, trwałe i uniwersalne, są bardzo wytrzymałe i łatwe w obsłudze. Podobnie jak brzeszczoty Ko-Bi HSS Bimetal posiadają neutralną geometrią zębów o kącie natarcia 0o oraz równomierne ich rozłożenie.
Linie te są wystarczające do większości zastosowań i rodzajów materiałów występujących na rynku.
W ofercie WITTMANN® znajdują się również inne, bardziej wyspecjalizowane linie brzeszczotów, które w każdej długości i rodzaju uzębienia są dostępne na Państwa indywidualne zamówienie, dlatego w razie zainteresowania nimi ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!
Linie te to:
Ko-Bi-VP7 HSS Bimetal – brzeszczoty maszynowe bimetaliczne z uzębieniem naprzemiennym (vario – variable) o pozytywnym kącie natarcia 7o. Ten rodzaj brzeszczotów daje bardzo ładą linię cięcia i jest bardzo skuteczny szczególnie podczas cięcia stali nierdzewnych i innych bardzo twardych metali. W dodatku brzeszczoty są jeszcze bardziej żywotne niż linie podstawowe i bardziej ciche podczas pracy. Zaprojektowanie brzeszczotu z tym a nie innym typem uzębienia powoduje, że brzeszczoty te pracują bardzo uniwersalnie, w zasadzie z każdym materiałem, co powoduje że nie trzeba ich tak często zmieniać przy zmianie materiału, który ma być przecinany.
P-7 HSS – brzeszczoty maszynowe ze stali HSS o uzębieniu hakowym z pozytywnym kątem natarcia 7o do cięcia stali konstrukcyjnych, stali utwardzanych dyfuzyjnie, stali hartowanych o twardości około 800 N/mm2. Dodatkowo brzeszczoty te rekomenduje się do cięcia stali nierdzewnych o przekroju materiału mniejszym niż 50 mm w przypadku profili pełnych i grubości ścianki do 10 mm w przypadku profili otwartych i zamkniętych (rury).
VP-7 HSS – brzeszczoty maszynowe HSS o cechach i zastosowaniu podobnym jak w przypadku linii Ko-Bi-VP7 HSS Bimetal.
P-13 HSS – brzeszczoty maszynowe ze stali HSS o uzębieniu hakowym z pozytywnym kątem natarcia 13oprzeznaczone w szczególności do cięcia stali kwasoodpornych. Uzębienie i kąt natarcia w sposób optymalny penetrują wspomniany materiał i dają bardzo precyzyjne i eleganckie wykończenie.
HSS-E – brzeszczoty maszynowe ze stali HSS Cobalt z uzębieniem równomiernym i kącie natarcia 0o, zahartowane do twardości aż 67 HRC, przeznaczone do cięcia ekstremalnie twardych materiałów o twardości większej niż 120 kp/mm2.
Brzeszczot maszynowy – dobór odpowiednich parametrów
W naszej ofercie znajdziesz lub będziesz mógł zamówić każdą długość, grubość, szerokość i ilość zębów na cal jaka będzie Ci potrzebna. Oferujemy brzeszczoty m.in. o następujących parametrach:
- Długość – w naszej ofercie posiadamy brzeszczoty maszynowe o każdej długości:
- brzeszczot maszynowy 300 mm
- brzeszczot maszynowy 350 mm
- brzeszczot maszynowy 400 mm
- brzeszczot maszynowy 425 mm
- brzeszczot maszynowy 450 mm
- brzeszczot maszynowy 500 mm
- brzeszczot maszynowy 550 mm
- brzeszczot maszynowy 575 mm
- brzeszczot maszynowy 600 mm
- brzeszczot maszynowy 625 mm
- brzeszczot maszynowy 650 mm
- brzeszczot maszynowy 700 mm
- brzeszczot maszynowy 750 mm
- brzeszczot maszynowy 800 mm
- brzeszczot maszynowy 850 mm
- brzeszczot maszynowy 900 mm
- brzeszczot maszynowy 950 mm
- brzeszczot maszynowy 1000 mm
- brzeszczot maszynowy 1150 mm
- brzeszczot maszynowy 1160 mm
- Grubość – brzeszczoty maszynowe w naszym sklepie mają różne grubości:
- 1,25 mm
- 1,5 mm
- 1,6 mm
- 2,0 mm
- 2,5 mm
- 3,0 mm
- 3,5 mm
- Szerokość – wśród naszych brzeszczotów maszynowych znajdziesz narzędzia o następujących szerokościach:
- 25 mm
- 30 mm
- 32 mm
- 35 mm
- 36 mm
- 38 mm
- 40 mm
- 45 mm
- 48 mm
- 50 mm
- 55 mm
- 60 mm
- 63 mm
- 70 mm
- 110 mm
- 126 mm
- 144 mm
- Wielkość pina mocującego:
- 8,5 mm
- 10,5 mm
- 13,0 mm
- 16,5 mm
- Liczba zębów na cal długości:
- 2 z/cal
- 2/3 z/cal
- 3 z/cal
- 3/4 z cal
- 4 z/cal
- 4/7 z/cal
- 6 z/cal
- 6/10 z/cal
- 8 z/cal
- 10 z/cal
- 14 z/cal
- 18 z/cal
- 24 z/cal
Parametry brzeszczotu maszynowego wybierz kierując się szerokością i grubością ciętego materiału. Im większa średnica materiału, tym mniej zębów na cal powinien mieć brzeszczot.
Brzeszczot maszynowy – ustawienia maszyny a żywotność brzeszczotu
Najlepszą efektywność cięcia oraz żywotność brzeszczotu uzyskujemy poprzez ustawienie optymalnego naciągu brzeszczotu, optymalne ustawienie prędkości cięcia, gdzie pod uwagę bierzemy szybkość posuwu i ilość cykli na minutę. Nie bez znaczenie pozostaje również odpowiednie dobranie ilości zębów na cal do grubości ciętego materiału.
Jeżeli chciałbyś optymalnie dobrać wspomniane wyżej parametry zapoznaj się z naszymi poradami, które znajdziesz TUTAJ.
Nie znalazłeś brzeszczotu o potrzebnej długości lub ilości zębów na cal? Nic straconego! Skontaktuj się z nami!
Jeżeli w aktualnych zasobach stronny nie znalazłeś brzeszczotu o odpowiedniej długości, nic straconego – skontaktuj się z nami! W naszej ofercie posiadamy brzeszczoty o każdej potrzebnej długości. Jeżeli potrzebujesz nietypowej długości brzeszczotu, również nie ma problemu! Jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie brzeszczot o dowolnej długości. To samo w kwestii ilości zębów na cal i rodzaju uzębienia. Pamiętaj – jesteśmy elastyczni i dopasowujemy nasza ofertę do potrzeb naszych klientów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.
Pomożemy Ci wybrać odpowiedni brzeszczot maszynowy
Dobór odpowiednich parametrów brzeszczotu to podstawa szybkiej i wydajnej pracy Twojej maszyny. Jeśli nie jesteś pewien, który brzeszczot wybrać, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy w doborze najlepszego narzędzia. A jeśli naszej ofercie nie znajdziesz brzeszczotu, który spełnia Twoje wymagania, również skontaktuj się z nami – wykonamy brzeszczot maszynowy specjalnie na Twoje zamówienie!